Pohřebácká Tesla je snem každého mrtvého ekologa

remetzcar-tesla-hearse-002Pohřební speciály zpravidla nejsou auty, okolo kterých se dělá moc caviků. Jde prostě o specificky upravené kombíky a dodávky, vykonávající svou smutnou povinnost a nikdo příliš neřeší, co jsou zač. Jenže potom jsou tu taková auta, která vzbudí vlnu zájmu.

Přesně takový poprask se povedl holandské společnosti RemetzCars, která ukázala historicky první Teslu Model S, upravenou na převoz rakví s nebožtíky. A co si budeme nalhávat, taková poslední jízda v nejlepším elektromobilu současnosti, může bezesporu zaujmout nejednoho ekologa na smrtelné posteli.

Aby se Tesla na převoz rakví hodila, musela se na ní odehrát velká spousta změn. Z původního vozu byly vyjmuty baterie, aby mohl být rozříznut napůl a celé šasi prodlouženo o 80 centimetrů. Baterky se následně znovu vrátily na své původní místo. Dále se vymodelovala nová, převážně skleněná zadní část karoserie a víko zavazadelníku. Podlaha je opatřena dřevěnou plochou s pomocnými kolečky, kterou lze povysunout ven z vozu, a nechybí ani přepážka oddělující přední, nezměněnou část interiéru.

RemetzCar už svou pohřební Teslu nabízí se všemi potřebnými homologacemi a to jak ve verzi s pohonem zadních kol, tak i jako čtyřkolku.  Bohužel nám v tuto chvíli chybí cena, která je pouze na doptání.