Sledujte choreografii zastávky v boxech na Formuli 1

red-bull-pit-stopJen pro představu, pokud píchnete jednu pneumatiku a půjdete nandavat rezervu, bude vám to, jste-li technicky zdatní, trvat něco pod deset minut. Oproti tomu rekord v rychlosti pit-stopu v seriálu Formule 1 drží tým mechaniků Felipeho Massy, který v červnu letošního roku přezul závodní monopost za 1.92 sekundy.

Samozřejmě, na rozdíl od běžných smrtelníků disponují týmy Formule 1 speciální technikou a hromadou lidí, ale i tak je umění správné a rychlé zastávky v boxech úchvatnou záležitostí. Toto krátké video týmu Red Bull Racing ve dvou minutách popisuje, co se během kratičkých zastávek děje a jaká je „choreografie“ celého týmu. Nechybí ani spousta záběrů přímo od jednotlivých mechaniků.

Ve chvíli, kdy se Formule zastaví, vrhne se na ní celkem osmnáct lidí. Dva mechanici s předním a zadním heverem zvednou monopost do vzduchu a dva jej ze stran stabilizují. O každé kolo se stará trojice mechaniků. Jeden utahuje a povoluje kolo pistolí, druhý sundává staré kolo a třetí nasazuje nové. Nechybí ani koordinátor celého týmu a záložní mechanik s dalším heverem.YouTube Direkt