Faceliftovaná Škoda Octavia odhaluje pozměněný interiér

cpccqeccqqllqqqmmcqpciqcunvistnwNa rozdíl od zevnějšku, který dostal velmi rozporuplná a kontroverzní přední světla, změnil se interiér nové Škody Octavia jen drobně. Nalezneme zde novou výbavu, barevné provedení nebo pokračující řadu Simply clever prvků, usnadňující každodenní život.

Asi první postřehnutelnou změnou jsou nové infotainmenty. Systémy Bolero, Amundsen i Columbus si polepšily v úhlopříčce a z jejich rámečku zmizela klasická fyzická tlačítka. Nově jsou k dispozici jen dotyková tlačítka po levém okraji, kterých je o dost méně. Bohužel už teď je úplně jasné, že bude hodně chybět ovládání hlasitosti s otočným kolečkem. Alespoň, že jedno zůstalo ještě na volantu.

Dále samozřejmě nechybí řada protokolů k propojení auta s mobilním telefonem, modul pro vysokorychlostní LTE internet a Wi-Fi hotspot. Pod panelem klimatizace se také nachází stanice pro bezdrátové dobíjení telefonu.

V dveřních výplních se u vyšších výbav Style a Laurin & Klement objevily LED proužky pro ambientní osvětlení. To lze nastavit do několika různých barev i intenzit a jedná se o stejný prvek, kterým disponuje současný Superb. Velmi příjemnou novinkou je vyhřívaný volant, drobně pozměněné jsou budíky a u některých výbav je i možnost dostat dvoubarevnou palubní desku. Co se Simply clever prvků týče, jsou tu stolečky na zadní straně předních opěradel, kombi dostalo vyjímatelnou svítilnu do kufru a pod sedadlem spolujezdce se nachází deštník. Velkou specialitou jsou ovšem držáky na pití, konstruované tak, aby fixovaly spodek PET lahve. Tu stačí do držáku zasunout a lze jí tak otevřít pouze pomocí jedné ruky. To je vážně docela chytrá záležitost.

Objednávky na faceliftovanou Octavii třetí generace začne Škoda přijímat ještě před koncem roku. První zákazníci dostanou svá auta na začátku roku příštího. Někdy na jaře potom přijdou i odvozené varianty RS a Scout.