Jaguar F-Type v příští generaci změní koncepci pohonu

jaguar-f-type-svr-7Parádní Jaguar F-Type, který je od svého uvedení na trh v roce 2013 snem mnohých nadšenců, rozhodně dostane další generaci. Za rok 2015 se prodalo pěkných 4600 kusů, což je na dvoudveřové a dvoumístné sportovní auto solidní odbyt. Vůbec poprvé se ale začalo mluvit o tom, jak bude příští F-Type vypadat.

Zatímco ten současný je se svou koncepcí stará škola, má motor vpředu a poháněná zadní kola, nová generace by podle designéra Iana Calluma měla jít naprosto jinou cestou. Ian novinářům na veletrhu v Los Angeles řekl, že již dlouho přemýšlí o naprosté změně proporcí vozu. F-Type by proto mohl za pár let dostat motor doprostřed, zadní náhon a kabinu pro posádku posunutou výrazně vpřed.

Důvody pro to, aby se z F-Type stal sporťák s motorem uprostřed, jsou hned dva. Zaprvé taková auta působí exotičtěji a všichni je milují, což by se mohlo kladně podepsat na prodejích. Druhý důvod, opět hlavně obchodního rázu, tkví v konkurenci. Kdyby měl F-Type motor uprostřed, dal by se z fleku přirovnávat k věhlasným supersportům jako Ferrari 488, McLaren 570S nebo Lamborghini Huracan.

Teď zbývá už jen poslední otázka – kdy? Jak již bylo řečeno, F-Type je tu s námi teprve od roku 2013, čili je relativně novým modelem. Novou generaci tedy lze očekávat přibližně v roce 2020 a jak to tak vypadá, bude se jednat o radikálně odlišné auto.