Range Rover Sport pokořil nejnebezpečnější lyžařský sjezd světa

range-rover-sport-inferno-murren2Švýcarský Inferno Murren je považován za nejšílenější a nejnebezpečnější závod v extrémním lyžování na světě. 14 900 metrů dlouhá trať padá o 2170 výškových metrů a střídají se na ní rychlé otevřené úseky se zakroucenými technickými pasážemi. Jen ti úplně nejlepší to zvládnou na lyžích, natož potom v autě.

Ale přece se najde někdo, kdo takovou automobilovou výzvu chytí a zdolá. Tím někým je automobilový závodník, kaskadér a bývalý „The Stig“ z Top Gearu Ben Collins. Vůbec první řidič auta na Inferno Murren usedl za volant Range Roveru Sport s přeplňovaným osmiválcem o výkonu 510 koní a jal se strašidelný sešup zdolat. Jeho auto bylo kompletně standardní, dovybavené pouze bezpečnostním rámem, vícebodovými pásy a odolnějšími gumami.

Když zrovna Inferno Murren nepokrývá sníh, jsou jeho pětasedmdesátiprocentní klesání pokryta vším od rozbitého asfaltu, přes trávu, šotolinu až po bahno. Tím vším se Collin řítil místy rychlostí až 155 km/h. Když za 21 minut a 36 sekund dojel dolů, prohlásil, že to byla nejnáročnější výzva, se kterou se za svou kariéru potkal.YouTube Direkt