Nissan spustil prodej X-Trailu s novým, nejvýkonnějším motorem

nissan_x_trail_2_0_litre_diesel1Až dosud byl nejsilnějším motorem vlajkového crossoveru X-Trail vznětový agregát 1.6 dCi o výkonu 130 koní. A zcela upřímně, takový výkon na relativně velké auto není zrovna adekvátní. Záchrana je nicméně na cestě, neboť Nissan zahájil v České republice prodej X-Trailu s novým, o poznání silnějším naftovým dvoulitrem.

Nový čtyřválcový turbodiesel nese název 2.0 dCi a jeho výkon je citelně veselejších 177 koní. Točivý moment navíc nabírá hodnoty 380 Nm, což je vskutku pěkná porce. K mání bude novinka ve třech kombinacích pohonného ústrojí. S pohonem předních kol si můžete dvoulitrového X-Traila dopřát pouze v kombinaci se samočinnou bezestupňovou převodovkou Xtronic CVT. Verze s pohonem všech kol je k mání jak s manuálem, tak opět i s CVT, což je u Nissanu celkově novinka.

První cena X-Trailu s 2.0 dCi je nastavena na 779 500 korun, za kterou dostanete čtyřkolku s manuálem a výbavou Accenta. Za 806 100 korun můžete mít předokolku s CVT a nejdražší čtyřkolka s CVT stojí 829 500 korun.