Nový Mercedes-Benz E-Class Coupe oficiálně

Detroitská auto show je pomalu za dveřmi a Mercedes-Benz světu představil nový model, který návštěvníci uvidí na stánku německé prémiové automobilky. Dřívější únik brožury nelhal a světu se představil Mercedes-Benz E-Class Coupe v celé své kráse.

Při pohledu na oficiální fotografie se mírně zastaví čas. Nové kupé je totiž opravdu překrásné. Přední část je téměř nerozeznatelná od klasické třídy E, protože si s sebou nese všechny čisté, elegantní křivky. Absence B-sloupku zase vytváří dojem skvěle vypadající, vznášející se střechy. Zadní část svým tvarem nachází střed mezi variantami kupé tříd C a S. Stejně jako u těchto modelů, dominují zadní části horizontální svítilny s LED technologií.

Interiér nového kupé je typický pro současnou generaci Mercedesů. Nechybí široký displej zobrazující údaje o jízdě a navazující displej infotainmentu. Dominujícími prvky luxusního interiéru jsou sedadla s výrazným bočním vedením a kožené čalounění všude, kam jen lidské oko dohlédne. Samozřejmostí jsou nejnovější technologie jako Apple CarPlay a Android Auto. Velkou zajímavostí interiéru je osvětlení, jehož spektrum nabízí dohromady 64 různých barevných odstínů.

Můžeme očekávat, že nabídka motorizací obsáhne bohatý výběr zážehových a vznětových motorizací. Pro americký trh byla oznámena varianta E400, která je poháněna třílitrovým vidlicovým šestiválcem s biturbem. Tento motor je slabší variantou vozů E 43 AMG a dosahuje maximálního výkonu 329 koní. Maximální točivý moment 480 Nm bude přenášen skrz devítistupňový automat 9G-Tronic na zadní kola, pohon všech kol 4Matic bude za příplatek. Kupé E400 akceleruje na stovku za 5,2 sekundy, s pohonem 4Matic by mělo být o další 0,3 sekundy rychlejší. Maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 kilometrů v hodině.

Pestrá nabídka bezpečnostních asistentů není velkým překvapením. K těm hlavním patří adaptivní tempomat, který bude řidiči pomáhat až do 210 kilometrů v hodině. K dalším bezpečnostním prvkům patří stěrače s integrovanými ostřikovači (Magic Vision Control) a dálkově ovládaný asistent parkování, který lze ovládat skrz mobilní telefon.

Kromě superrychlých AMG variant E63/E63 S lze očekávat i možný příchod modelu E50, který by měl pohánět nový vidlicový šestiválec s biturbem. Do nabídky dealerů by mělo nové E Coupe vstoupit v létě nadcházejícího roku.