The Grand Tour vítězí v počtu ilegálních stažení

grand-tourMotoristický pořad The Grand Tour uveřejní v pátek již pátý díl na internetovém kanálu Amazon Prime, ale již teď je jasné, že se jedná o nejstahovanější pořad historie. V počtu ilegálních stažení překonává The Grand Tour třeba i seriál Hra o trůny.

Zprávu uvedla společnost Muso, zabývající se daty ohledně počítačového pirátství. První díl The Grand Tour zaznamenal 7.9 milionu stažení, druhý 6.4 milionu a třetí 4.6 milionu. To jsou čísla, která dalece překonávají všechny ostatní pořady, běžící v televizi nebo na internetu. Drobným paradoxem je, že nejvíce si The Grand Tour stahují Briti, ačkoliv je u nich pořad k dispozici i legálně. Třeba u nás a ve spoustě dalších zemí služba Amazon Prime ještě nefunguje, což má na vysoké stahovanosti také svůj podíl.

I přes to všechno se ale nedá říci, že by Amazon kvůli pirátům krachoval. Jen během poslední doby se kvůli The Grand Tour ztrojnásobil počet předplatitelů služby Prime a momentálně ji využívá něco přes 80 milionů lidí. Premiéra prvního dílu byla zároveň největší internetovou premiérou a pořad sledovaly přes internet miliony lidí. Přesná čísla sledovanosti ale Amazon bohužel neuveřejnil.