Volkswagen přiveze do Detroitu prodloužený Tiguan

Detroitská autoshow se blíží a desetitisíce lidí vyhlíží, jaké novinky odhalí na svých stáncích značky celého světa. Následkem neplánovaného úniku oficiálních fotografií nyní víme, s čím se vrámci své prezentace vytasí německý Volkswagen.

Novinka je prodlouženou karosářskou verzí  modelu Tiguan a nese doplňující jméno Allspace. Nový model má shodný rozchod a rozvor s nedávno představeným SUV české Škody Auto. Natažená karoserie sdílí design se standardním Tiguanem a kromě upraveného předního nárazníku a bočních linií zůstala beze změn. Prostornější interiér nyní pojme třetí řadu sedadel a nabídne zvětšenou kapacitu zavazadlového prostoru.

Tiguan Allspace se bude prodávat i v Evropě, ale je zaměřený převážně na americký a čínský trh, kde se bude prodávat pod názvem Tiguan L, jak jej vidíme na uniklých fotografiích. Nabídka motorů pravděpodobně obsáhne známé zážehové a vznětové přeplňované agregáty. K oficiálnímu odhalení dlouhého Tiguanu dojde za čtrnáct dní v Detroitu a ke svým zákazníkům by měly první kusy dorazit přibližně v polovině roku 2017.