Hypersport Project One oslaví 50 let AMG

I když hybridní hyperauta budila ještě před několika lety odpůrce elektrifikace ze spaní, pravdou je, že moderní technologie dělají rychlá auta ještě rychlejšími. Vedení značky Mercedes-AMG se rozhodlo pro vstup do nejvyšší hry, aby mohlo vrazit klín mezi Ferrari, McLaren, Porsche a další hráče.

Vývoj superrychlé bestie dostal jméno Project One a jeho výsledkem by měla být Formule 1 pro veřejné komunikace. O pohon by se údajně měl starat přeplňovaný vidlicový šestiválec, vycházející z monopostu W07 Hybrid.  Hnací síla generovaná spalovacím agregátem bude přenášena pouze na zadní kola. Přední kola budou poháněna dvěma elektromotory, schopnými vektorovat točivý moment. Souhrnný výkon vyšplhá přes hodnotu 1000 koní.

Project One by měl být dokončen v druhé polovině letošního roku a k představení dojde na frankfurtském autosalonu. AMG představením hypersportu oslaví 50 let své existence. Výroba pravděpodobně nepřesáhne více jak 300 kusů a zákazníci za svůj exemplář zaplatí patrně přes 50 milionů korun.