Kia Stinger v Evropě s dieselem

Kia začátkem týdne představila fantasticky vypadající sedan jménem Stinger, který si nyní prohlíží davy návštěvníků na autosalonu v Detroitu. Model, na který automobilka lákala teaserem už před koncem minulého roku, se bude prodávat i v Evropě, kde však k úspěchu potřebujete diesel. A Stinger ho opravdu dostane.

Nabídku přeplňovaných zážehových motorů, kterými jsou řadový čtyřválec a vidlicový šestiválec, rozšíří vznětový agregát, který by měl pocházet z aktuálních modelů značek Kia a Hyundai. Údajně se bude jednat o motor o objemu 2,2 litru s maximálním výkonem 197 koní a bude dostupný i pro variantu s pohonem všech kol. Ke změně převodových stupňů by měl sloužit osmistupňový automat, použitý i u zážehových verzí.

K oficiálnímu představení vznětové varianty by mělo dojít na autosalonu v Ženevě, který se koná v březnu. Tato verze by měla být určena primárně pro evropský trh. Elektromobilní varianta zatím není na pořadu dne, ale dle slov Spencera Cho, marketingového šéfa pro obchod v zámoří, má automobilka kapacitu pro její výrobu. To vše záleží jen na velikosti poptávky po takovém autě.