Nová Honda S2000 s novým motorem a elektricky poháněným kompresorem

Sportovní roadster Honda S2000 je jedním z vrcholů, kterých kdy japonská automobilka dosáhla. Ve své době nabízel fantastický točivý čtyřválec DOHC VTEC, který byl v kombinaci s pohonem zadních kol drogou, jež pohltila mnoho nadšenců. Dobrou zprávou je, že Honda usilovně pracuje na právoplatném nástupci.

Koncept chystaného sporťáku byl poprvé ukázán v červenci 2015 v Mountain View Research Park v Kalifornii a jeho vzhled se velmi blížil nákresům pro patentové řízení. Po spekulacích, že by se pod kapotou mohl objevit přeplňovaný agregát z chystané nové generace Civicu Type-R, se objevily trochu jiné informace. Ty tvrdí, že se v úplně novém šasi s umístěním motoru uprostřed, objeví v současné době vyvíjený přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec s elektricky poháněným kompresorem, který narozdíl od turbodmychadel přiblíží klasický projev atmosférického motoru. Maximální výkon se bude pohybovat okolo 320 koní a měl by být posílán na zadní kola skrz osmistupňovou dvouspojkovou převodovku. Odpověď na otázku ohledně použití manuální skříně je zatím ve hvězdách.

Nástupce fantastické S2000 by se v modelové řadě měl zařadit mezi typy S660 a NSX. Představení bychom se mohli dočkat na autosalonu v Paříži v druhé polovině roku 2018. V tomto roce Honda oslaví nejen své 70. výročí, ale také 20. výročí od uvedení první generace S2000 na trh.