Pagani Huayra Roadster se představí v Ženevě

Společnost Horacia Paganiho vyrábí ta nejunikátnější auta, která si můžete pořídit v Itálii. Skvělé jízdní vlastnosti a perfektní dílenské zpracování si získává mnoho zájemců, což vede k rozšiřování modelové řady. Huayra, ten supersport jehož jméno málokdo dokáže vyslovit, dostane sourozence – otevřenou verzi.

První informace o Pagani Huayra Roadster přišly na svět už v létě 2016 poté, co automobilka uspořádala první představení, pro své vyvolené klienty, za zavřenými dveřmi v nové továrně v San Cesario Sul Panaro v Modeně. Horacio Pagani se rozhodl, že nyní nechá nahlédnout i nás a to v podobě teaseru, který nám schválně neříká, jak otevřená verze vypadá. O to se stará až vánoční přání, které nám ukazuje daleko více.

Nový roadster by měl být poháněn šestilitrovým vidlicovým dvanáctiválcem se dvěma turbodychadly, který nalezneme i ve variantě kupé. Celkem 730 koní a 1000 Nm vystřelí supersport na stovku 3,3 sekundy a maximální rychlost by měla dosáhnout 370 kilometrů v hodině.

Zatím zůstává otázkou, zda Pagani později představí ostrou verzi BC po vzoru kupé, ale na nový roadster se můžeme těšit na březnovém autosalonu v Ženevě, kde značka představí stokusovou exkluzivitu celému světu.