Po Kodiaqu Scout, představuje Škoda i verzi Sportline

Kodiaq_SportLine_OUTDOOR01_FŠkoda se hodlá opravdu výrazně snažit, aby nové sedmimístné SUV Kodiaq nevynechalo jedinou část trhu. Vedle standardního provedení se proto představí celá řada doplňkových variant. Toto postupné odhalování začalo již včera terénně zaměřenou verzí Scout a dnes pokračuje sportovně laděnou variantou Sportline.

Podle slov značky je Kodiaq Sportline zaměřen na individualisty, kteří chtějí, aby se jejich vůz blýsknul troškou toho sportovního nádechu. Celá karoserie proto dostala řadu leskle černých prvků, z nichž nejvýraznější tkví v černé mříži chladiče a černě orámovaných světlech. Do černé se dále zbarvily i střešní nosiče nebo kryty zrcátek. Okna od B sloupku jsou standardně více zatemněná a veškeré spodní plasty okolo karoserie, které jsou na běžné variantě matně černé, jsou zde lakované v barvě vozu.

Interiér se dále dočkal sedadel s potahy z Alcantary, zdobenými stříbrným prošíváním. Novinkami jsou i hliníkové pedály nebo ukazatele přetížení, plnícího tlaku a teploty oleje, integrované do infotainmentu.

Co se nabídky motorů týče, ta je zcela shodná se Scoutem ze včerejška. Základem je benzínový agregát 1.4 TSI o výkonu 150 koní, případně stejně výkonný naftový motor 2.0 TDI. Silnější naftový dvoulitr má 190 koní a z nuly na sto zrychlí za 8.9 sekundy. Vůbec nejrychlejší je však benzínový 2.0 TSI o výkonu 180 koní, který je párován výhradně s automatickou převodovkou DSG a z nuly na sto peláší za 8 sekund. Ke všem motorům je standardně dodáván pohon všech kol.

Premiéra před veřejností proběhne na březnovém autosalonu v Ženevě. Kodiaq Sportline se zde postaví vedle zmiňovaného Scoutu.