Shelby slaví padesátiny Super Snake limitovanou edicí

Přesně před padesáti lety postavil Carroll Shelby se svým týmem vysoce výkonný muscle car, který vycházel z už tak silného Shelby GT500. Vůz, který svůj život začal jako testovací auto výrobce pneumatik Goodyear, byl vybaven motorem ze závodního GT40 a byl vyroben v jediném exempláři.

Právě tento vůz oslavuje současná generace Ford Shelby Super Snake 50th Anniversary Edition, která bude vyrobena v omezeném počtu 500 kusů. Všechny budou poháněny pětilitrovým vidlicovým osmiválcem s kompresorem, který bude nabízet dvě výkonové specifikace o 670 nebo 750 koňských silách. Každý zákazník dostane na výběr mezi manuální a automatickou převodovkou. Vozy budou zároveň vybaveny speciálně naladěným podvozkem, brzdovým systémem Wilwood o šesti pístcích vpředu, čtyřech pístcích vzadu a 20-palcovými kovanými koly s pořádným obutím. Výkonnější varianta by s automatem měla dosáhnout 100 km/h za 3,5 sekundy.

Ford Shelby zatím uveřejnil cenu pouze pro variantu o 570 koních. Začíná na 69 995 dolarech, přibližně 1,75 milionu korun, a obsahuje základní Mustang GT a balíček příslušných úprav. Zájemci o vůz dostanou na výběr mezi barvami ze základního vzorníku Fordu Mustang.