Tesla Model S pro šampionát Electric GT

Trend elektroaut se stále rozrůstá, což znamená i nové způsoby propagace. A automobilky, které vždy soutěžily na poli motorsportu své produkty prodávaly velice dobře. Americký elektromobilní gigant Tesla proto přichází se svým novým Modelem S pro nasazení v šampionátu Electric GT.

Zmíněný šampionát bude obsahovat pouze plně elektrická auta a je prvním svého druhu. Tesla představila svůj závodní speciál během Autosport International Show v Birminghamu a vychází z toho nejvýkonnějšího, co v rámci Modelu S nabízí, tedy specifikace P100D. Oproti standardní Tesle je o 500 kilogramů lehčí, ale zároveň je vybaven vším, co je pro úspěšné závodění potřeba. Ve voze se nachází propracovaný podvozek, výkonné brzdy a nechybí ani bezpečnostní rám.

Výrazná dieta prospěla i parametrům, kterých je vůz schopen dosáhnout. Elektromotory o celkovém výkonu 778 koní a instantním točivém momentu 995 Nm vystřelí Teslu na stovku za 2,1 vteřiny, což je o přibližně půl vteřiny rychlejší oproti sériovému provedení. Maximální rychlost závodní Tesly je omezena na 250 km/h.

Letošní ročník je první sezónou šampionátu Electric GT, a podívá se i na světoznámé okruhy jako Nürbugring, Paul Ricard či do Barcelony. Ročně bude uspořádáno sedm závodních víkendů, které se budou skládat z dvacetiminutového tréninku, hodinové kvalifikace, šedesátikilometrového závodu za bílého dne a z druhého stejně dlouhého závodu při západu slunce. Závodit se bude primárně na pneumatikách Pirelli a startovní pole bude tvořeno deseti týmy o dvaceti jezdcích, mezi které patři muži i ženy.