Výroba Mitsubishi Lancer skončí v srpnu

Mitsubishi proslavilo svůj Lancer úspěšným nasazením v rychlostních zkouškách závodů rally, které pro něj byly dokonalou reklamou. První generace byla na svět uvedena už v roce 1973, nyní však bude výroba po dlouhých 44 letech končit. Osmá generace, která je vyráběna 9 let, bude navždy tou poslední.

Ukončení výroby modelu bylo faktem, který se dal už pár měsíců očekávat. O Lancer už není takový zájem a postupně klesající prodeje jsou posledním hřebíčkem do rakve. Výroba bude ukončena v srpnu letošního roku a automobilka přesune své cíle do nejoblíbenějšího segmentu současnosti. Popularita zvýšených oplastovaných vozů raketově roste a Japonci se rozhodli, že světu představí nový crossover velikosti Nissanu Qashqai. Ten se svými rozměry zařadí mezi modely ASX a Outlander a přijít by měl spolu s velkým Pajerem v nové generaci .

Zůstává otázkou, kdy Mitsubishi představí náhradu za model, kterého se v minulém roce prodalo pouhých 14304 exemplářů. Jisté však je, že mnoho fanoušků automobilky bude vzpomínat na časy, kdy bylo Mitsubishi Lancer hvězdou a Fin Tommi Mäkinen s ním vyhrával jeden závod za druhým.