Mitsubishi Eclipse Cross se představí v Ženevě

Japonské Mitsubishi v minulých desetiletích vyrábělo auta, o jejichž povedenosti se dodnes vedou dlouhé chvalozpěvy. Mezi slavné modely patří sportovní Eclipse, které vznikalo ve čtyřech generacích mezi roky 1989 až 2012. Slavné jméno ponese další vůz, avšak ne takový, jaký by si fanoušci přáli.

Chystaná novinka dostala oficiální název „Eclipse Cross“ a bude ctít nedávné rozhodnutí automobilky, které vedlo ke zrušení všech modelových řad, jejichž součástí nebyly SUV nebo crossovery. Nový vůz se v nabídce zařadí mezi modely ASX a Outlander a jeho design bude vycházet z křivek konceptů XR-PHEV z roku 2013 a XR-PHEV II, který byl představen o dva roky později. Designéři se vozu snažili vtisknout osobitou charakterní tvář s hranatými tvary a sportovním bočním profilem.

Nabídka motorizací zatím není známa, ale varianta pro americký trh by měla nabízet nový turbem přeplňovaný zážehový čtyřválec. Lze jen těžko říct, zda se nové motorizace dočkáme i na našem trhu, na kterém můžeme pravděpodobně očekávat alespoň část z nabídky motorů, která je u nás v současné době k dispozici. K oficiálnímu představení nového Eclipse Cross dojde již za několik týdnů na ženevském autosalonu.