Chevrolet slaví 65. výročí od představení první Corvette

Chevrolet Corvette lze zařadit k nejdůležitějším sportovním vozům americké produkce. První generace byla představena na autoshow v New Yorku před 65 lety a znamenala úspěšný začátek dlouhé historie slavného modelu. Chevrolet se rozhodl toto výročí oslavit limitovanou edicí, kterou představí v rámci právě startujícího ročníku New York Auto Show.

Novinka je speciální edicí již sedmé generace Corvette, která nese označení C7. Carbon 65 Edition, jak se balíček jmenuje, bude v nabídce pro varianty Grand Sport  a Z06. K hlavním poznávacím prvkům patří karbonové doplňky exteriéru, které tvoří hlavně přední lízátko, nástavce prahů a zadní spojler. Díly z uhlíkového vlákna doplňují lesklá černá kola, která perfektně kontrastují s novým odstínem laku Ceramic Matrix Gray. Samozřejmostí jsou decentní polepy, které do světa hlásají, že se jedná o unikátní vůz.

Interiér je vybaven semišovými sedadly Competition Sport, která jsou spolu se zbytkem interiéru vyhotovena ve speciálním odstínu jet-black. Dekoraci interiéru tvoří karbonové detaily, modré prošívání a kryty prahů s logy „Carbon 65“.

Corvette Carbon 65 Edition bude vyrobena v počtu pouhých 650 exemplářů a zájemci o tento balíček k ceně standardní Corvette připlatí dalších 15 000 amerických dolarů (přibližně 375 000 korun). Značka spolu se speciální edicí představila i nové možnosti výbavy pro všechny Corvette modelového roku 2018. Do nabídky vstupuje HD rádio jako standard, volitelný Performance Data Recorder, nová couvací kamera a u otevřených verzí stahovací střecha v odstínu Spice Red. Zájemci o variantu Grand Sport si mohou připlatit karbonkeramické brzdy, aniž by museli zahrnout výkonnostní balíček Z07.