Ford Mustang nejprodávanějším sporťákem roku 2016

Když v roce 2015 americký Ford Mustang dosáhl na titul nejprodávanějšího sportovního kupé planety, bylo to pro mnohé velkým překvapením. Nedávná historie se však opakuje a současná generace získala titul již podruhé v řadě. Automobilce se v roce 2016 vyplatila sázka na zahraniční trhy.

Na 140 světových trzích Ford prodal více než 150 000 exemplářů, z nichž bylo přibližně 45 000 prodáno mimo Spojené státy. Od uvedení na trh bylo do neamerických zemí vyvezeno přes 98 000 kusů. Velkému úspěchu se Mustang těší hlavně v Německu a Číně, kde během jediného roku vzrostly prodeje o 74%. Sportovní model Fordu se během své více jak padesátileté historie stal nejúspěšnějším americkým autem kategorie.

Vedení Fordu doufá, že nedávné omlazení Mustangu přiláká nové zákazníky, kteří si v rámci nabídky modelového roku 2017 mohou vybrat mezi 2,3-litrovým čtyřválcem EcoBoost a pětilitrovým vidlicovým osmiválcem, který vozu vtiskne pravý americký charakter. Zároveň se vůz podívá na šest nových trhů, mezi které patří například Brazílie a ostrovy Palau.