Volkswagen Arteon vstupuje na český trh

Volkswagen na ženevském autosalonu představil nástupce modelu CC, který dostal název Arteon. Nový vůz v těchto dnech vstupuje na český trh a přináší s sebou i oba nejvýkonnější motory, které si mohou zájemci vybrat a vůz si objednat již dnes.

Nabídku, kterou tvoří standardní motory 2.0 TSI (190 koní) a 2.0 TDI (150, respektive 190 koní), doplňují ještě výkonnější pohonné jednotky, spojené s exkluzivními balíčky „Elegance“ a „R-Line“. Jedná se o 2.0 TSI o výkonu 280 koní a Bi-TDI o výkonu 240 koní. Volkswagen zároveň plánuje uvedení základního motoru, kterým je zážehový 1.5 TSI o výkonu 150 koní a dočkáme se jej na konci října. V závislosti na zvolené motorizaci bude nabídka obsahovat manuální či dvouspojkovou automatickou převodovku a pohon všech kol 4Motion.

Arteon, jehož design kombinuje emociální a sportovní design, chce zájemce zaujmout širokou škálou motorizací a výbavových linií, ale také nejnovějšími bezpečnostními a zábavními systémy. První kategorii tvoří například adaptivní tempomat ACC nové generace a druhá generace asistenta pro stav nouze Emergenci Assist. Nové informační prvky tvoří programovatelný panel přístrojů Active Info Display a cestování na palubě vám zpříjemní zábavní systém Discover Pro s ovládáním gesty na 9,2“ displeji.

Rozsah základních katalogových cen nového prémiového modelu začíná na částce 890 900 Kč, s motorem 1.5 TSI a manuální převodovkou, a končí na 1 319 900 Kč v případě, že se rozhodnete pro objednání nejsilnějšího agregátu TSI s převodovkou DSG a pohonem všech kol 4Motion.