Emmanuel Macron bude jezdit novým DS 7 Crossback

Francie si před několika dny zvolila svého nového prezidenta. K této události se váže i výběr nového prezidentského vozu, kterým bude Emmanuel Macron jezdit během slavnostních ceremonií. Konečná volba padla na vůz DS 7 Crossback, který byl představen před dvěma měsíci a oficiálně vstoupí do prodeje v lednu 2018.

Nový crossover luxusní značky Citroënu je zhotoven ve specifikaci, kterou si u dealera objednáte jen těžko. Důležitým prvkem výbavy je speciálně zhotovená otevíratelná střecha. K dalším prvkům, které prezidentský Crossback odlišují od v budoucnu vyráběných exemplářů, patří značení v barvách Francouzské republiky a nosič státní vlajky. Karoserie je nalakována v modrém odstínu Ink Blue a doplněna černým koženým interiérem, který dostal název „Opera Inspiration“ po jedné z městských částí Paříže.

Informace po pohonu vozu nebyly zveřejněny, ale automobilka DS Automobiles vydala prohlášení, že vůz obsahuje stejná technická řešení, která budou k dostání i pro běžné zákazníky. Do této kategorie patří například systém autonomní jízdy Connected Pilot a moderní podvozek DS Active Scan Suspension, upravující tuhost odpružení v závislosti na vozovce, kterou sleduje kamera umístěná v přední části vozu. Vůz DS 7 Crossback nabídne nový hybridní systém, se kterým dokáže ujet až 59 kilometrů čistě na elektrický pohon.

Emmanuel Macron není prvním francouzským Prezidentem, který si zvolil vůz značky DS. Historickými modely jezdili jeho předchůdci jako například Charles de Gaulle nebo Claude Pompidou.