Nissan aplikuje technologii Faradayovi klece, aby odradil řidiče od hraní si s telefonem

1494015064-1494013356-91f5ceb5c64ba150cf8ad3a0683b8f13145ce216Používání telefonu za volantem je v současnosti stále větší a větší problém. Vlastnictví chytrého telefonu zpravidla znamená, že jste on-line vždy a všude, což se k řízení zrovna nehodí. Přibývá totiž lidí, kteří si nové upozornění ze sociální sítě prostě nemohou nechat ujít a musí ho zkontrolovat i přesto, že právě drží volant v ruce.

Pro nenapravitelné telefonisty, kteří si uvědomují svou chybu, vymyslel proto Nissan koncept Signal Shield. Jedná se o speciální loketní opěrku, prezentovanou coby příslušenství pro Nissan Juke, která má v sobě zabudovanou Faradayovu klec. To znamená, že jakmile se do ní zavře mobilní telefon, je zcela bez signálu – ať už mobilního, nebo wi-fi.

Princip je naprosto jednoduchý. Jen co řidič zavře svůj mobil do odstíněné loketní opěrky, nebude rušen jeho vibrováním, příchozími zprávami ani zvoněním. Jakmile loketní opěrku zase otevře, telefon chytne signál a všechna upozornění a zmeškané hovory dorazí zpětně.

Pochopitelně lze namítat, že lze při používání „podvádět“ a telefon vlastně není nijak z dosahu řidiče, ovšem zde vstupuje do hry psychika. Jakmile se řidič o svých nových upozorněních vůbec nedozví, nebude mít tendence je řešit za jízdy. A právě z hraní si s telefonem za jízdy vzniká stále více dopravních nehod. Ještě než se Nissan Signal Shield dostane na trh, zbývá vyřešit, aby se loketní opěrka sama otevřela v případě nehody.YouTube Direkt