Porsche slaví milión vyrobených kusů 911

Automobilka Porsche před čtyřmi lety oslavila padesáté výročí od uvedení modelu 911 na trh. Minulý týden se značce podařilo dosáhnout dalšího významného milníku. Výrobní linku v Zuffenhausenu opustil vůz s pořadovým číslem 1 000 000, ke kterému se nyní upírá zrak celého automobilového světa.

Jubilejním exemplářem se stala varianta Carrera S, jejíž karoserie je nalakována ve speciálním odstínu Irish Green. Vůz je zároveň vybaven mnoha prvky z nabídky Porsche Exclusive, které odkazují na prapůvodní model z roku 1963. Exteriéru dominují dvacetipalcová kola inspirována legendárními koly Fuchs ze starých generací 911. V koženém interiéru, jež je čalouněn po vzoru původního vozu, se nachází dřevěné a stříbrné obložení. Unikátnost celého vozu potvrzuje plaketa s nápisem „1 000 000 911“.

Dr. Wolfgang Porsche, předseda dozorčí rady společnosti, vzpomíná na jízdu průsmykem Grossglockner, kterou před 54-mi lety uskutečnil se svým otcem právě v Porsche 911. Dle jeho slov je požitek z řízení moderních 911 stejně silný, jako tomu bylo kdysi dávno, protože značka při vývoji stále čerpá z jádra modelu 356/1 z roku 1948.

Miliónté Porsche 911 Carrera S absolvuje cestu kolem světa se zastávkou na německém Nürburgringu, v USA, v Číně a poté mu bude přiřazeno jeho místo v továrním muzeu. Automobilka v minulém roce prodala celkem 32 365 exemplářů svého legendárního modelu.