Singapurský dealer luxusních vozů sází na prodejní automat

Scéna, kterou jsme v životě zažili pravděpodobně všichni. Vhodili jsme určitou částku do prodejního automatu, zmáčkli tlačítko produktu, který si přejeme a s nějakou mírou naděje nám dokonce i vypadl. Něco podobného se nyní objevilo v Singapuru, jenže tenhle automat nenabízí plechovky, ale auta.

Celé zařízení je součástí patnáctipatrové budovy a jedná se o nejfuturističtější showroom na celé planetě. Nové prodejní prostory dealera Autobahn Motors nabízí až 60 vozů, které tvoří luxusní, sportovní či exotické supersportovní kousky, z nichž většina z nich již měla svého prvního majitele. V současné době lze z automatu pořídit vozy od Volkswagenu Golf Cabriolet, přes různá Ferrari a Lamborghini až po nový Land Rover Discovery 90.

Velký prodejní automat je řízen systémem Automotive Inventory Management Systém, který si společnost sama vyvinula, a již vzbudil zájem světových developerů, kteří by jej chtěli použít jako řešení parkování v nových budovách. Zákazníci si na displeji v přízemí vyberou vůz svých snů, který se v čase do dvou minut ukáže přímo před nimi. Jak fungují platby za vůz nebylo zveřejněno.

Nový prodejní způsob singapurského dealera představuje zajímavý moderní způsob uložení většího množství vozidel na poměrně malé ploše. Jsme zvědaví, kdy se podobné řešení objeví v jiných lokalitách.