Škoda Auto pracuje na sportovním modelu, který se stane nástupcem 110 R

Největší domácí automobilka měla ve své historii několik sportovních modelů, po jejichž návratu touží velké množství fanoušků. Nejslavnějším z nich je pravděpodobně „české Porsche“, tedy milované kupé 110 R, které by se podle nejnovějších informací mělo dočkat svého nástupce, jen v netradiční podobě.

Magazínu Auto Express tuto novinku sdělil Christian Strube, který je ve společnosti Škoda Auto odpovědný za technický vývoj. Pokračování úspěšného sportovního kupé se objeví v nejbližších letech, ale pravověrné nadšence nepotěší informace o tom, že bude poháněno pouze elektromotory. Sportovní model se tak stane součástí pěti plánovaných plně elektrických vozů, které chce automobilka představit do roku 2025. První vlaštovkou by mělo být Citigo s nulovými emisemi, které by se mělo objevit v roce 2020.

Technickou stránku chystaného sporťáku můžeme zatím jen odhadovat, ale pravděpodobně využije platformu MEB, kterou koncern Volkswagen navrhl právě pro elektromobily. Zároveň by nebylo velkým překvapením, kdyby inženýři automobilky využili alespoň část hnacího ústrojí konceptu Vision E, jež byl představen na nedávném autosalonu v Šanghaji. Součástí zmíněného poháněcího ústrojí byly dva elektromotory na každé nápravě, jejichž celkový výkon se pohyboval okolo 300 koní.

Po dlouhém zavrhování je změna pohledu na sportovní model příjemnou zprávou a tak nezbývá, než počkat na další informace.