Mitsubishi Lancer EVO IX se prodalo za rekordní částku

Výroba Mitsubishi Lancer Evolution skončila minulý rok, ale i přesto se dají nalézt nové exempláře ve skladech jednotlivých dealerů. O takové vozy je velký zájem, obzvlášť mezi sběrateli. Ptáte se, za jakou částku se takové kousky prodávají? No, výsledná částka za úplně nový exemplář je vyšší, než byste čekali.

Zatím poslední prodané „nové“ EVO byl kus deváté generace, který na aukčním serveru eBay nabídl kalifornský dealer South Coast Mitsubishi z města Costa Mesa. Předmětem aukce byl jedenáct let starý Lancer Evolution ve specifikaci MR, tedy nejvyšší dostupné, o který bojovalo 80 přihazujících. V době svého uvedení na trh, v roce 2006, se rychlý sedan s kořeny ve WRC prodával za přibližně 850 000 korun. Zákazníci za své peníze dostali turbem přeplňovaný čtyřválec o výkonu 286 koňských sil a točivém momentu 391 Nm, šestistupňový manuál, litá kola BBS a klimatizaci.

A za kolik se šedivý exemplář nakonec prodal. Výsledná částka se vyšplhala až na 137 954 dolarů, což je 3 173 000 korun! S takovou cenou byl vůz zhruba jednou dražší, než poslední vyrobené EVO X Final Edition. Pro srovnání, ojeté exempláře tohoto modelu jsou v inzercích nabízeny za částky od 500 000 korun.