Tvůrci Porsche 911 GT2 RS slibují velké výkony na Nurburgringu

Když se před několika týdny v rámci představení hry Forza Motorsport 7 ukázalo i neznámé Porsche, okamžitě vznikly diskuze, zda se nejedná o novou, dlouho očekávanou 911 GT2 RS. Po několika týdnech německá značka nový model oficiálně předvedla na světoznámém Festivalu rychlosti v anglickém Goodwoodu.

Obrovská očekávání od nového „Widowmakeru“ nemají jen fanoušci legendární značky, ale i její samotné vedení. Nová GT2 RS, kterou pohání dvakrát přeplňovaný plochý šestiválec o výkonu 700 koní, se pyšní titulem nejsilnější 911 všech dob. Pokud naplní velká přání svých tvůrců a zvládne objet okruh Nürburgring Nordschleife za méně než sedm minut, mohla by se ocitnout v hrstce velmi rychlých aut, která dokázala nebezpečný závodní okruh zdolat v tak krátkém čase. Zatím jediné produkční Porsche s podobným výsledkem byl hypersport 918 Spyder. Ten v roce 2013 dokonce stanovil nový traťový rekord s časem 6 minut a 57 vteřin. Dokáže jej nová 911 GT2 RS porazit? Bývalý pilot  F1 Mark Webber, který v současné době pomáhá Porsche s vývojem tvrdí, že novinka na dlouhých rovinkách okruhu překoná rychlost 332 kilometrů v hodině.

Informací o tom, zda je novinka natolik rychlá, jak automobilka slibuje, bychom se mohli dočkat co nevidět. V současné době je zcela jasné, že to nový vyzyvatel nebude mít jednoduché. Velkým rivalem je mu totiž konkurenční Lamborghini Huracán Performante, se kterým Italové zvládli Severní smyčku během 6 minut a 52 vteřin, což je úctyhodný čas. Nejvýkonnější silniční 911 bude mít tedy opravdu co dělat, aby naplnila obrovská očekávání.