Dvanáct exemplářů Lexusu LFA stále tvoří nabídku dealerů

Omezené série superaut jsou většinou vyprodány v rámci privátních představení potenciálním klientům, tedy ještě dříve, než dojde k oficiálnímu světovému debutu. Podobný způsob prodeje potkal i japonský Lexus LFA, který na svět přišel už v roce 2010. Jestli však toužíte po zcela novém exempláři, ještě máte naději.

Zástupce Toyoty, pod jejíž křídla spadá Lexus, zveřejnil světu zajímavé informace o produkci chvalitebně hodnoceného supersportu. V nabídce dealerů ve Spojených státech amerických se údajně stále nachází dvanáct zcela nových exemplářů. Jak je tohle možné? V době, kdy začal upadat zájem o nový vůz, jež byl výsledkem velmi drahého vývoje, se Lexus rozhodl obvolat stávající zájemce a nabídnout jim druhý exemplář. Možnost objednávky zároveň dostaly i oficiální zastoupení značky.

Samotní dealeři na prodej stávajících nových LFA nijak nespěchají. Mnozí z nich si své supersporty ponechávají na výstavě ve svém showroomu, čímž zvyšují prestiž samotného zastoupení. Druhým faktorem je postupný růst hodnoty vozu, který by v budoucnu mohl zaujmout sběratele z celého světa.

Produkce Lexusu LFA probíhala do roku 2012, kdy zcela novou továrnu v japonském Motomachi opustil pětistý exemplář. Pod kapotou se nacházel 4,8-litrový vidlicový desetiválec o výkonu 560 koní, které na zadní kola přenášela šestistupňová sekvenční převodovka. Vůz byl prodáván za cenu od 375 000 dolarů, což bylo podle tehdejšího kurzu 7 125 000 korun.