Manuál bude v novém TVR samozřejmostí

Britská malosériová automobilka TVR je u automobilových nadšenců velmi oblíbená. Značka minulý rok oslavila své sedmdesátý výročí, které se pomalu chystá oslavit novým modelem – prvním po dvanácti letech. S blížícím se oficiálním představením začíná tiskové oddělení zveřejňovat nové upoutávky.

TVR si vždy zakládalo na tom, že vyrábí sportovní auta pro lidi, kteří jsou na svém místě právě za volantem. Výkonné motory, nízká pohotovostní hmotnost, absence kontroly trakce a manuální převodovky. Právě poslední zmíněný prvek je v chystané novince samozřejmostí, jak potvrzuje nový obrázek.

Manuální převodovka bude spojena s atmosféricky plněným pětilitrovým vidlicovým osmiválcem Cosworth. Tato kombinace ze staré školy nabídne pravý a nefalšovaný řidičský zážitek jak na veřejných komunikacích, tak uzavřených závodních tratí. Konstruktéři říkají, že jejich nové auto dosáhne stokilometrové rychlosti za necelé čtyři sekundy a při dostatečně dlouhé rovince atakuje maximální rychlost 322 kilometrů v hodině.

Novinka britské automobilky, která se v minulosti potýkala s mnoha finančními problémy, je světem netrpělivě očekávána. K oficiálnímu představení by mělo dojít 8. září v rámci motoristické show Goodwood Revival Earls Court. První zákazníci, kteří si vůz již objednali, jej už viděli v rámci utajeného soukromého představení.