Únik informací odhaluje detaily o společném vývoji Toyoty a BMW

Toyota se v posledních letech snaží o obrození výroby modelů pro automobilové nadšence a opravdové řidiče. Kupé GT86 bylo v Japonsku doplněno sportovním prckem S-FR a nyní je zrak upřen k nástupci legendární Supry. Nástupce velkého kupé, které je celým světem milováno, však přichází s prvním zklamáním.

Japonští inženýři v rámci vývoje spolupracují s německou značkou BMW, která by měla společný produkt prodávat s označením Z4. V posledních dnech se na světlo světa dostaly původně utajené dokumenty, které odhalují informace o tom, že oba modely budou sdílet podstatnou část důležitých komponent.

Z předchozích informací známe, že by se pod kapotami obou aut mělo objevit hned několik motorů. Základ nabídky bude pravděpodobně tvořit turbem přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec o výkonu 248 koní. Ten by měl být doplněn silnějším řadovým šestiválcem s turbem, který dosáhne až 335 koňských sil. Vývoj agregátů mají na starost hlavně inženýři z BMW a pravděpodobně se bude jednat o deriváty motorů, jež jsou do vozů značky montovány již v současné době. Informace o slibované hybridní variantě s vidlicovým šestiválcem se zatím bohužel nepotvrdily.

Další podstatnou novinkou je volba nabízených převodovek. Očekávaná Toyota Supra s manuálem se realitou pravděpodobně nestane. Mezitím, co si s ručním řazením pohrajete ve voze se znakem BMW, Toyotě je zatím přiřazena pouze skříň, která bude s největší pravděpodobností pocházet z dílen německého výrobce. Tuto informaci potvrzuje i fakt, že žádná z vyfocených testovacích mul Supry nebyla manuálem vybavena.

Rozhodnutí Toyoty o nevyužití manuální převodovky v dlouho očekávaném sportovním kupé by mohlo být trnem v oku skalních fanoušků značky. Do oficiálního představení se však může mnohé změnit, nová Toyota Supra se totiž objeví až s modelovým rokem 2019.