Volkswagen vyrobil 150 000 000 vozů

Německé značce Volkswagen se v posledních letech daří. I přes mezinárodní emisní problém Dieselgate se u zákazníků těší velké oblibě a prodeje výrazně rostou. Nyní, když uplynulo více jak 80 let od založení automobilky, zaměstnanci a manažeři značky slaví jedno velké jubileum, které se výrazně zapsalo do automobilové historie.

Původní myšlenka lidového vozu, která se odrazila i v názvu značky, se stala velmi úspěšnou. Koncem roku 1945 vstoupil do výroby dlouho připravovaný model Type 1 Kafer, u nás známý jako Brouk, jehož se později vyrobilo 21,5 milionu kusů. Podobně úspěšným vozem byl i pozdější Golf, který se před 10 lety dočkal exempláře s pořadovým číslem 25 000 000. V současné době jezdí po světě o dalších devět milionů Golfů více.

Když připočteme další modely, které kdy Volkswagen vyrobil, dostaneme se na neuvěřitelnou číslovku 150 000 000. Přesně tolik vozů značka během své historie vyrobila. Jubilejním kouskem je modrý Golf GTE, který je hybridním hot hatchem a značka jej považuje za symbol budoucí mobility Volkswagenu.

V současné době automobilka spadá do koncernu VW Group, pod jehož křídly najdeme i naší domácí automobilku Škoda Auto. Ta se před pár dny pochlubila, že pod křídly Volkswagenu vyrobila už patnáct milionů vozů.