Porsche chystá Cayenne ve verzi Coupe

Trh segmentu SUV každým dnem roste a těší se velké oblibě. Zákazníci rádi volí značky, které se snaží vdechnout dané kategorii určitou dávku sportovnosti tím, že své velké modely nabízí i s karoserií v podobě kupé. Nabídku čtyřdveřových kupé chce kromě Audi rozšířit i další německá automobilka, kterou je Porsche.

Oliver Blume, CEO Porsche, potvrdil Autocaru, že by chystaná novinka měla vycházet z nedávno představené třetí generace modelu Cayenne. Interní studie se čtyřdveřovou kupé karoserií je údajně již nakreslena. Dle slov designéra Michaela Mauera má značka dlouhou historii v tvorbě derivátů svých modelů. To je pravděpodobně jasná informace, že můžeme chystanou variantu opravdu očekávat. V současné době probíhají nutné analýzy a poté se značka obrátí na možné zákazníky, zda by o takový vůz měli zájem.

Značka zároveň vyvíjí produkční verzi elektromobilu Mission E, u kterého očekává roční prodeje okolo 20 000 kusů po celém světě. Takové číslo bohatě rozšíří neustále rostoucí zájem o vozy ze Stuttgartu.