Škoda Kodiaq RS by se mohla objevit příští rok

Domácí automobilce Škoda Auto se v posledních letech významně daří. Nejen, že pod křídly Volkswagenu vyrobila již 15 milionů aut, ale sedmimístný Kodiaq byl trefou do černého. Byl by v tom čert, abyste ho denně na silnici nepotkali. A jeho nejlepší verzi má značka teprve v rukávu.

Už od představení prvního velkého SUV škodovky minulý rok v Paříži kolují dohady, zda se dočkáme i rychlé varianty RS po vzoru Octavie. Podle posledních zvěstí, které zveřejnil Autocar, bychom se našlápnutého Kodiaqu RS mohli dočkat už příští rok. Vrcholová varianta by údajně měla nabídnout „pořádnou porci točivého momentu“. Takové tvrzení by mohlo odkazovat na skutečnost, že by se na špici palety motorů mohl objevit velmi silný turbodiesel. Pod kapotu se samozřejmě dostane i některý ze zážehových agregátů.

Kromě výkonného motoru lze dopředu počítat s upraveným stylingem karoserie, kterou pravděpodobně vyzdobí agresivnější přední nárazník a maska chladiče. Sportovně laděný bude i interiér vozu.

Pokud se Škoda Kodiaq RS opravdu objeví na trhu, k jeho hlavním cílovým destinacím bude nejspíše patřit Německo a Velká Británie. V případě Octavie je totiž jedna pětina všech prodaných kusů vyhotovena ve vrcholové specifikaci. K oficiálnímu představení vozu dojde nejdříve na autosalonu v Ženevě 2018.