BMW X2 oficiálně

Kategorie vozů SUV se zákazníkům líbí a tak automobilky připravují nové a nové modely. V posledních letech se roztrhl pytel například s BMW řady X. Automobilka v tomto týdnu představila již šestý model, který chce být sportovním SUV. Přestože je menší než X1, řadí se mezi něj a středně velké SUV s označením X3.

X2 sází na typické moderní designové trendy automobilky a nese svalnatý vzhled, jenž je podpořen předními a zadními světlomety s technologií LED a decentním spoilerem na zádi. Ačkoli novinka stojí na stejném rozvoru jako X1, kvůli menším převisům je její délka o přibližně sedm centimetrů kratší. Vůz je zároveň i nižší.

Interiér je takový, jaký byste v moderním BMW hledali. Pětimístný kokpit může být čalouněn do umělé kůže Sensatec, nebo plnohodnotné kůže. Design samotného interiéru je funkční a elegantní zároveň, čemuž napomáhá přístrojová deska s technologií BMW Black Panel a samostatný dotykový displej infotainmentu, jenž bude k dispozici o rozměrech 6,5 a 8,8 palce. Nastavení vozu skrze něj nabídne úpravu jízdních asistentů, jakými bude hlídání jízdy v pruhu, aktivní brzdění či parkovací asistent. BMW Connected+ pak nabídne Wi-Fi či propojení iPhonu s vozem prostřednictvím služby Apple CarPlay.

Pod kapotou se nachází trojice agregátů, z nichž je jeden zážehový a dva vznětové. Čtyřválec sDrive20i nabízí 192 koní a 228 Nm, které posílá na přední kola skrz sedmistupňový dvouspojkový automat. Zbylé dvě jednotky jsou vznětové. xDrive20d disponuje 190 koňmi a 400 Nm, silnější xDrive25d pak 231 koňmi a 450 Nm. U dieselů je k dispozici osmistupňový automat a pohon všech kol. Moderní podvozek nabízí nejen vysoký komfort, ale i skvělé jízdní vlastnosti. Standardní nastavení Comfort, Eco Pro a Sport může být za příplatek doplněno funkcí Dynamic Damper Control, jenž spravuje nastavení tuhosti tlumičů.

BMW X2 vstoupí na český trh v březnu 2018 a nejlevnější variantou bude sDrive20i za cenu od 997 100 korun. Nejdražší možností se stane nejsilnější diesel xDrive25d, jehož katalogová cena začíná na 1 142 700 korunách českých.