Elektrické Porsche již brzy, hybridní 911 zatím ne

Elektrifikace je v posledních letech v automobilovém průmyslu velmi skloňovaná. Velká část výrobců sportovních vozů se postupně přiklání k hybridním či plně elektrickým technologiím na úkor spalovacích motorů. Současné smýšlení německého Porsche světu sděluje, že mohou fungovat různá řešení vedle sebe.

Když se v roce 2015 na frankfurtském autosalonu představil koncept Mission E, mnoho fanoušků značky se začalo obávat o její budoucnost. Porsche na vývoji rychlého elektromobilu nepřestalo pracovat a jeho produkční varianta by měla spatřit světlo světa během roku 2019. Zda bude připravovaný vůz vycházet z 2 roky starého konceptu, či bude jeho podoba zcela jiná, zatím není zřejmé. Přesto by měl nový elektromobil převzít technologie a některé designové prvky Mission E.

Budoucí konkurent Tesly Model S nabídne nejvyšší výkon 600 koní a stovky dosáhne za čas kolem 3,5 sekundy. Při tom všem by měl být schopen dojet až 500 kilometrů na nabití. Kolem vozu stále existuje mnoho tajemství, mezi ta největší patří jméno budoucí šesté modelové řady značky. Prodejní cena by se měla pohybovat okolo 2,2 milionu korun a do dvou let od uvedení by továrna chtěla chrlit 20 000 kusů ročně.

Ptáte se, jak vypadá budoucnost zbylých modelů? Cayenne a Panamera své plug-in hybridní verze již mají a v posledních letech se často diskutuje i o nejslavnějším modelu automobilky. Dle Olivera Bluma, výkonného ředitele Porsche, je hybridní 911 po všech možných spekulacích opravdu ve vývoji. Není však zcela jasné, kdy se představí světu. Německá automobilka si je vědoma skutečnosti, že je 911 jádrem jejího byznysu a pokusí se ji zachovat s běžným pohonem tak dlouho, jak to bude možné. Hybridní varianta se v nejbližších deseti letech prý neobjeví, u čistě elektrické to bude trvat minimálně patnáct let. Milovníci čistokrevných sportovních vozů si mohou (zatím) oddychnout.