Finalisté European Car of the Year 2018 oficiálně odhaleni

Každým rokem je pořádáno hned několik anket, které vybírají nejlepší auto daného roku. K nejvýznamnějším patří anketa European Car of the Year, do níž bylo vybráno hned 37 aut, uvedených na trh v průběhu celého roku 2017. Komise v tomto týdnu zveřejnila sedm nejlepších soutěžících vozů.

Finálový výběr evropské ankety čítá s jednou výjimkou jen evropská auta. Do TOP 7 se probojovali dva zástupci z Německa a po jednom z Itálie, Francie, Jižní Koreje, Španělska a Švédska. O jaká auta se jedná? Členům komise se letos nejvíce zalíbily vozy Alfa Romeo Stelvio, Audi A8, BMW řady 5, Citroën C3 Aircross, Kia Stinger, SEAT Ibiza a Volvo XC40.

V následujících měsících specialisté z 23 zemí odhlasují, který ze sedmi soutěžících se stane nejnovějším evropským autem roku. Vítěz důležitého ocenění bude vyhlášen 5. března 2018, tedy v den, kdy se tisku otevřou brány ženevského autosalonu. Máte svého favorita? Zhlédněte vybrané vozy v naší galerii.

První ročník ankety European car of the Year proběhl v roce 1964, kdy Rover 2000 porazil superluxusní Mercedes-Benz 600. Evropským autem roku 2017 se stal Peugeot 3008 a za ním se v těsném závěsu umístila Alfa Romeo Giulia.