Škoda oslavuje úspěchy ve WRC 2 speciální edicí Fabie

Účast ve světě motorsportu patří k tuzemské automobilce Škoda Auto již od počátků její historie. Tovární závodní tým letos v šampionátu rally WRC 2 získal další titul mistra světa se svou vypilovanou soutěžní Fabií R5. Uplynulá sezóna byla nejúspěšnější v historii a značka se rozhodla ji oslavit limitovanou edicí Fabie.

Novinka odkazuje na úspěchy soutěžního vozu a dostala stejné jméno – Škoda Fabia R5. Design limitky vychází ze známého modelu Fabia Monte Carlo a karoserie je nalakována do bílého odstínu Candy, jenž doplňuje kontrastní černá střecha. Vzhled byl vyvinutý ve spolupráci se Škoda Motorsport a na voze lze najít barevné prvky, připomínající závodní tým. Například sedmnáctipalcová litá kola Savio. Ty lze objednat ve třech barevných provedeních – bílá, černá a zářivě zelená. Oku neuniknou ani nápisy „WRC 2 2017 Champion“.

Kromě nových sportovních sedadel a volantu v interiéru se speciální edice vyznačuje i vyšším stupněm výbavy a asistencí. Jeho součástí je vyhřívání předních sedadel, zadní parkovací kamera, navigační systém Amundsen či adaptivní tempomat a další šikovní pomocníci.

Nejdůležitější stránkou nového auta je samozřejmě jeho pohon. O ten se stará turbodmychadlem přeplňovaný zážehový čtyřválec 1.4 TSI o maximálním výkonu 125 koní, který je spárovaný se sedmistupňovou převodovkou DSG. Sportovní jízdní projev podtrhuje i přepracovaný koncový tlumič výfuku. Vůz je schopen dosáhnout nejvyšší rychlosti 203 km/h a z klidu na stovku akceleruje za 8,8 sekundy.

Škoda Fabia R5 vznikne v omezeném počtu 1300 kusů a bude k dispozici od února 2018 na 21 světových trzích včetně České republiky.