Prvenství vozidel Scania v prestižním testu

Nová generace nákladních vozidel značky Scania ovládla již podruhé v řadě prestižní 1 000 bodový test pořádaný německým vydavatelem Euro Transport Media.

V nejkomplexnějším testu nákladních automobilů byly vedle sebe postaveny vozidla se střední výškou kabiny a výkonem motoru okolo 450 koní.  Scania R 450 tak změřila síly s konkurenty jako je  Mercedes Actros 1845 a Volvo FH 460. Na testu se podíleli novináři z několika evropských zemí. Vozidla podléhají nejen subjektivnímu, ale hlavně objektivnímu měření, jenž probíhá na 180 km dlouhé trase v jihozápadním Německu.

Scania se také ukázala být nejrychlejším nákladním vozidlem v každé z porovnávaných situací, včetně počáteční akcelerace, jízdy po dálnici a jízdy do kopce. K jasnému vítězství pomohla i nedávná novinka – vylepšený tempomat s aktivní predikcí, což umožnilo lépe využívat kinetickou energii vozidla na kopcovitých cestách a mělo za následek další snížení spotřeby. Nová Scania vynikla také v hodnocení kabiny, pohonu a výkonu, spotřeby paliva, nákladů a také užitečné hmotnosti. V 1000 bodovém testu tak zvítězila Scania s celkovým počtem 954,5 bodů, za ní následoval Mercedes s 943,2 body a třetí místo za 941,9 bodů obsadilo Volvo.