Úvodní závod 1. Mistrovství České republiky RC Truck Trial 2019

Letošní rok je prvním rokem, kdy se u nás jede mistrovství České republiky RC Truck Trial (rádiem řízené modely náklaďáků v extrémním terénu). Pořadatelem je RC OFFROAD KLUB PLZEŇ, z. s.

Mistrovství je mezinárodní, to znamená, že je otevřené i pro jezdce ze zahraničí. Seriál má sedm závodů, které se pojedou ve čtyřech lokalitách: Starý Plzenec, Mariánské Lázně, Kašovice (vedle D1, exit 15, Všechromy) a kamenolom Mořina. Samozřejmě, že od příštího roku rádi přivítáme zájemce i z jiných lokalit. První závod jsme jeli 13. 4. v naší domovské lokalitě, ve Starém Plzenci. Každý závod má 4 sekce, každá sekce 10 branek a jedeme bez časového limitu. Stejně jako mistrovství Evropy i my máme 4 hlavní kategorie: S2 – dvounápravové modely se sériovou kabinou, s jedním motorem a trvalým náhonem 4×4, S3 – třínápravové modely s trvalým náhonem 6×6, S4 – čtyřnápravové modely s trvalým náhonem 8×8 a P – prototypy, kde je v podstatě jediným technickým omezením minimální šířka modelu 180 mm. Naši traťoví komisaři, kteří staví sekce před každým závodem, jsou několikanásobní mistři Evropy a tomu také odpovídá náročnost tratí. Nebyla nouze o dramatické sjezdy, výjezdy, pády a kotrmelce. Na startu se nás sešlo 33, ale technické závady či dokonce poškození modelu následkem havárie se nám naštěstí vyhnuly a všichni jsme závod dokončili. O náročnosti tratí svědčí i skutečnost, že ve čtyřech vypsaných kategoriích byli jen dva vítězové. Kategorie S2 a S3 vyhrál Luboš Duchek z Plzně a kategorie S4 a P vyhrál člen RC OFFROAD KLUBU PLZEŇ, Martin Matyasko, z Mariánských Lázní.

Druhý závod pojedeme v sobotu, 18. 5. v Mariánských Lázních, v těsném sousedství stadionu ploché dráhy. Tento závod pojedeme jako vzpomínku, memoriál Ing. Jana Pechmana, našeho drahého kolegy a kamaráda, který nás právě před rokem 18. 5. po dlouhé a těžké nemoci opustil. Ani tady nebude nouze o dramatické okamžiky, čekáme i jezdce ze zahraničí a těšíme se na diváky, kteří mají vstup na závody zdarma.

Jedna zajímavost na závěr: na snímku členové našeho klubu zleva: Rosťa Matyasko, Jiří Pstružina a Jiří Wáwra. Do dnešního dne bylo odjeto 10 závodů mistrovství Evropy, takže bylo možné získat celkem 120 pohárů: za 1. až 3. místo v každé ze čtyř kategorií. Tihle tři mají dohromady 41 pohárů: 20 titulů mistra Evropy, 10 druhých a 11 třetích míst. Pánové veliká úcta a respekt vám.

autor článku a foto: Jan MašekOdpovědět

Váš email nebude uveřejněn.

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>