BMW ukázalo vymodlený facelift řady 1

BMW 1 facelift 9Jedničkové BMW je s námi již přes deset let a jak se možná shodneme, jeho druhá generace, vyráběná od roku 2011, patří mezi ty nejméně atraktivní vozy bavorské značky. S radostí proto vítáme nový facelift, který BMW právě představilo.

Zatímco silueta zůstala neměnná a „bota“ tak zůstala botou, zadní a především pak propíraná přední část se změnily výrazně. Předek dostal nové ledvinky a velká, nehezky tvarovaná světla ustoupila novým, užším a modernějším. Ty je navíc za příplatek možno dostat jako Full LED provedení. Zadní světlomety se protáhly do víka zavazadelníku a přiblížily se aktuálnímu trendu značky.

Uvnitř vozu přibyly do nabídky nové potahy sedadel a příjemnou zprávou je i vyšší výbava, která se nyní stala bezpříplatkovou. Z jedničky tak definitivně zmizí manuální klimatizace a bude nahrazena automatickou, objevující se spolu s dešťovým senzorem v základní nabídce. Systém iDrive se nyní zobrazuje na větším displeji s úhlopříčkou šest a půl palce.

Změny se samozřejmě odehrávají i pod kapotou a ve faceliftované jedničce tak nalezneme širokou nabídku motorů. Základem je benzínový tříválec o objemu 1.5 litru s výkonem 109 koní, kterému v počtu válců sekunduje ještě diesel se stejným objemem a 116 koňmi. Zatímco nejsilnější diesel je dvoulitr 25d o výkonu 224 koní, nejsilnějším benzínem je tradičně vrcholná varianta M135i. Ta dostala lehký výkonový kopanec a nyní nabízí 326 koní, přenášených na zadní nebo na všechna kola. Zatímco čtyřkolová verze xDrive má již v základu osmistupňovou převodovku Steptronic, k zadokolce dostanete standardně šestistupňový manuál.