Hyundai představil koncept RM15 s motorem uprostřed

Hyundai RM15 3Včera dopoledne představil Hyundai v Soulu nový koncept, navazující na Veloster Midship z minulého roku. V neděli jsem psal, že koncept byl spatřen při testování v Koreji, a skoro to tedy vypadá, že se Hyundai opravdu chystá uvést sporťák s motorem uprostřed na trh. Nyní vše nabývá ještě reálnějších obrysů.

Včerejší koncept ztratil „Veloster“ ze svého názvu a místo toho se jmenuje prostě a jednoduše RM15. Ovšem ne, že by na tom nějak záleželo. Mnohem podstatnější je, že Oproti Velosteru Midship, ztratila nová verze 195 kilo hmotnosti, takže nyní váží jen krásných 1260 kilogramů. Za toto odlehčení vděčí hliníkovému prostorovému šasi a také panelům karoserie, zhotoveným z plastu, vyztuženého uhlíkovým vláknem. Vyvážení vozu je samozřejmě trochu více dozadu, konkrétně na zadní nápravě spočívá 57 % hmotnosti.

Motor je umístěn napříč před zadní nápravou a jedná se o dvoulitr s turbodmychadlem, vybavený přímým vstřikováním. Výkon 300 koní a točivý moment 383 Nm, posílá na zadní kola skrze šestistupňovou manuální převodovku. Z nuly na sto to zvládne RM15 za 4.7, což je hodně rychlé.

Teď už jenom trpělivě čekat, jestli se Hyundai vytasí s produkční verzí a úplně ideálně, aby byla co nejpodobnější konceptu. V tom případě by se Hyundai vyšvihl se svou pověstí mezi petrolheady do úplně jiných výšin.YouTube Direkt