Právě testujeme: Fiat 500X City Look

P1060023Fiat 500 je bezesporu hezké, charismatické a rozkošné auto, které však svým zaměřením dnes již zcela neodpovídá posledním trendům. Fiat už 500 nafouknul, čím vzniklo 500L a teď jí poměrně čerstvě také nadopoval modrými prášky na podporu „postelové výkonnosti“. Vznikl tedy kompaktní crossover 500X, který je přímým příbuzným Jeepu Renegade.

Zatímco Renegade nabízí hrany, 500X na to jde přesně z druhé strany. Do ruky se mi dostala zakulacená bobule v moderní bílé barvě, doplněná ještě elegantním rychlým pruhem. Pod kapotou roztomilého crossoveru se ukrývá úsporná naftová jednotka 1.6 MultiJet o výkonu 120 koní, napojená na šestistupňovou manuální převodovku a pohon předních kol.

Motor má do města, kam je primárně určen, síly dostatek, ale jeho projev nelze nazvat jinak než jako typicky dieselový. Chrochtavý zvuk doprovázející volnoběžné otáčky se pod zátěží změní na klasické chrčení, které se projeví i do kabiny. Alespoň že solidní zátah a spotřeba kolem šesti litrů tuto neřest slušně vyváží.