James May a Richard Hammond prý dotočili chybějící díly Top Gearu

Top GearAféru s Top Gearem zná asi každý. Současný formát oblíbeného motoristického pořadu končí a ještě stále je mnoho otázek, které se těžko zodpovídají. Nikdo například neví, kdo bude pořad uvádět dál, kam zamíří trojice moderátorů nyní, a jestli půjdou samostatně, či opět všichni spolu.

Stejné dohady panují i kolem nehotových dílů. Top Gear totiž nešťastně skončil zrovna ve chvíli, kdy ještě stále scházely tři díly dvaadvacáté série k odvysílání. Po tom, co Jeremy Clarkson napadl jednoho z producentů, BBC zcela zastavilo jeho činnost a James May a Richard Hammond prohlásili, že budou show moderovat buď v kompletní sestavě, nebo vůbec.

Ony tři díly z aktuální série jsou již sice z většiny natočeny, ale schází část, která se odehrává ve studiu. Ta se natáčí v týdnu před nedělním vysíláním v televizi, ovšem vzhledem k zastavení Clarksonovi činnosti, na natáčení vůbec nedošlo. Nyní se však internetem prohání informace, která hovoří o tom, že May a Hammond povolili a zbylé díly série skutečně dotočili. Pokud je to pravda, a studiové části jsou skutečně na světě, mohlo by BBC zbytek série konečně odvysílat někdy během léta.

I tak se ovšem stále neví, co bude s Top Gearem dál. Někdo říká, že se May s Hammondem vrátí bez Clarksona, někdo zase říká, že se najde zcela nová trojice moderátorů. Objevily se dokonce i dohady, které tvrdily, že by kažý další díl moderoval někdo jiný. To je však vzhledem ke konceptu pořadu, který staví na osobnostech moderátorů, poměrně hloupost.