Diesel od Cadillacu již v roce 2019

cts-vZdá se, že Cadillac konečně přišel na to, kterak se dostat do srdcí zejména evropských zákazníků. Tím klíčem je pochopitelně dieselový motor, tedy záležitost, ze které je celá Evropa úplně hotová už dvě dekády. A právě tradiční americký výrobce nyní pracuje na svých vlastních motorech, spalujících tekuté uhlí.

V nabídce by měly být jak čtyřválcové, tak i šestiválcové turbodieselové jednotky, díky kterým budou vozy Cadillacu moci plnohodnotně konkurovat prémiové třídě, zastoupené BMW, Audi, Mercedesem nebo Jaguarem a Land Roverem. Po evropském debutu, kde lze očekávat díky novým motorům slušný nárůst prodejů, vrhne se Cadillac s dieselovou kůrou i do rodné Ameriky. To vše plánuje stihnout ještě před koncem tohoto desetiletí.

Pro ty co si potrpí na historii, Cadillac už před mnoha a mnoha lety jednou s diesely koketoval, bohužel to dopadlo velmi nevalně. Během sedmdesátých let, kdy vrcholila ropná krize, zkoušelo několik výrobců spadajících pod GM osazovat své modely osmiválcovým dieselem 5.7 litru z produkce Oldsmobile. Tento atmosférický motor však trpěl na poddimenzované materiály, které nesnášely vyšší teploty a tlaky, vznikající u naftových motorů. Výsledkem je, že se ještě dnes vozy s těmito motory občas najdou. Zpravidla za pár korun a vhodné většinou jen k výměně původního motoru za jiný, benzínový osmiválec.

Nezařazené