Volkswagen představil produkční verzi Beetle Dune

Beetle Dune 12Beetle je nebezpečně stylová záležitost a lidé si to dost dobře uvědomovali již před dlouhými desítkami let, kdy světu vévodil původní brouk první generace. Tehdy platilo za velkou módu brouky zvedat a stavět z nich pouštní bugy. A i když nové brouky na silnici v roli dunovek již nepotkáváme, Volkswagen na tradici nezapomněl.

Pro rok 2016 tedy na autosalonu v LA uveřejnil novinku, nesoucí název Beetle Dune. Vůz vychází z dříve představeného konceptu a přidává Beetlu trochu toho plážového sex-appealu. Na karoserii přibily fešné, i když falešné ochranné lyžiny pod přední a zadní nárazník, nové nástavce prahů a také rozšíření blatníků z černého plastu. Vydařeným detailem je decentní spojler na víku kufru a samozřejmě i osmnáctipalcová kola Canyon.

Aby se nejednalo pouze o bodykit, je brouk i o něco přizvedlý (přesnou hodnotu VW bohužel neuvádí) a má širší rozvor. Co se čtyřkolky týče, nedělejte si naděje, i tenhle brouk hrabe jenom předními.

Beetle Dune bude dostupný v prvním čtvrtletí příštího roku na americkém trhu. Co starý kontinent, to zůstává v neznámu, ale vzhledem k tomu, jak moc jsou Evropané fascinováni crossovery, mohl by zde Beetle Dune určitě uspět.