Co mě štve na autech a kolem nic: Nesmyslně nízká rychlost

1024x1024Řekněte někomu, že jezdíte rychle a budete s okamžitou platností označen za hovado, hulváta, psychopata a vraha koťátek. Řekněte ale, že jezdíte pomalu a dostanete palce nahoru za uvědomělost, opatrnost a kdoví co ještě. A přitom je to taková kravina. Proč bychom měli jezdit hluboko pod limit a štvát všechny okolo?

Zejména v zimních měsících se tato neřest silně prohlubuje. „Přizpůsobit jízdu povrchu a stavu vozovky“ je sice hezká věc, ale nic se nesmí přehánět. Ve výsledku je silnice plná lidí, kteří jedou zbytečně pomalu, ostatní se na ně lepí a porůznu je předjíždí, čímž vznikají nebezpečné situace. A co už vůbec nepochopím, dotyčného salámistu to ani trochu neštve. Nevím jak vy, ale já bych byl ve hrozném nervu, kdybych viděl, že se na mě na dálnici lepí kamion, protože nejedu ani jeho 80 km/h.

No a potom je tu naše milovaná armáda ozbrojených opičáků, která číhá a pokutuje rychlou jízdu. Samozřejmě zcela bezvýhradně v úsecích, kde rychlá jízda ničemu a nikomu nevadí…holt to dobře nese. Jaké by bylo ale překvapení všech notorických zdržovačů provozu, kdyby se benga na rychleji jedoucí „piráty“ pro jednou vykašlali a začali pokutovat mnohem nebezpečnější a plynulost narušující jízdu pomalou.

Takže vás moji drazí „motoristé“ prosím, buďte té lásky a ochoty a trochu na to šlápněte. Jezdit pomalu není k ničemu, zdržuje to, otravuje to a omezuje to plynulost a propustnost provozu. A jestli vám přijde, že je na vás předpisová rychlost příliš, a že na to prostě nemáte, tak se na to holt vyprdněte a nesedejte do toho. To není žádná ostuda, řízení zkrátka nemusí být pro každého.