Jaguar dostaví devět zbývajících exemplářů XKSS

XKSS 1V roce 1957, chystal se Jaguar postavit 25 unikátních sporťáků XKSS. Vůz, který je dodnes mnohými považován za vůbec první superauto, vycházel přímo ze závodního Jaguar D-Type, který závodil na Le Mans v padesátých letech. Jenže požár v tehdejší továrně Browns Lane zapříčinil, že se XKSS vyrobilo jen 16 kusů. 9 zbývajících bude brzy následovat.

Ač tato situace rozhodně nebývá ve světě aut standardní, Jaguar skutečně vyrobí dalších 9 aut, odpovídajících svou specifikací těm 16, které vznikly v roce 1957. Každé z nich bude vybaveno řadovým šestiválcem o objemu 3.4 litru, který podává výkon 250 koní. Díky němu je lehký vůz schopen zrychlovat z nuly na sto za 5.2 sekundy a dosahovat maximální rychlosti 240 km/h.

Oproti závodnímu D-Type má XKSS vyšší přední a boční okna, pár klasických dveří a není zde žádný předěl mezi místem pro řidiče a spolujezdce. Zmizela také aerodynamická ploutev na straně řidiče.

Všech 9 vozů vznikne v nové továrně Jaguaru ve Warwicku a zákazníkům budou dodány začátkem příštího roku. Cena za takto exkluzivní auta je pochopitelně velmi vysoká a konkrétně činí přes 1 milion liber (34.2 milionu korun).