Renault Megane RS příští generace půjde po krku Fordu Focus RS

renault-meganers265Dlouhá léta si Megane RS současné generace držel pozici nejlepšího hot-hatche trhu. Jeho rekord na Nürburgringu ale dávno zlomil o 45 koní výkonnější Civic Type R, a navíc se teď nad trhem rychlých hatchů tvoří černý mrak v podobě Focusu RS s výkonem 350 koní a sofistikovaným pohonem všech kol.

Je potřeba držet krok s konkurencí a Renault už chystá zbraně do dalších let. Již v roce 2018 bychom se měli dočkat zbrusu nového Meganu RS, který nahradí stávající model. Ten se vyrábí ještě ve staré generaci po boku nových civilních Meganů a chystány jsou pro něj velké změny. Podle zdroje, který promluvil pro magazín Auto Express, půjde novinka po krku právě zmiňovanému Focusu RS.

Nový Megane by tedy měl obdržet do vínku výrazně vyšší výkon. Přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec se pod kapotou zachová, bude však zásadním způsobem přepracován, aby nabídl něco přes 300 koní. Zajímavostí by mohlo být údajné spojení pohonu všech kol, ještě se zatáčecí zadní nápravou. Ke klasické manuální převodovce, která slouží v Meganu RS nyní, přibyde v nové generaci i dvouspojkové ústrojí EDC, známé mimo jiné z menšího Clia RS. Karoserie už nebude pouze třídveřová, jak je tomu doteď, ale pro změnu pouze pětidveřová.