Ferrrari vytvořilo jedinečnou 458 Speciale pro britského zákazníka

ferrari-458-mm-speciale002-1Představte si, že máte dost peněz na to, abyste si od italského Ferrari nechali vytvořit vůz prakticky na zakázku. Samozřejmě, nejedná se zase o úplně celé auto včetně techniky, která ho podpírá, ale Ferrari pro model 458 Speciale vytvořilo novou celohliníkovou karoserii, nové karbonové nárazníky a dokonce světla.

Vůz, který dostal název 458 MM Speciale, klasickou 458 v lecčem připomíná, ovšem přesto je docela jiný. Asi největší rozdíl nastal v oblasti A sloupků, které jsou začerněné a opticky splývají s čelním oknem, takže 458 vypadá, jako kdyby žádné A sloupky ani neměla. Zbrusu nová a zcela unikátní jsou i kola, která nenaleznete na žádném jiném Ferrari.

Záď dostala agresivnější sklon, samozřejmě včetně jiného víka motoru, a vůz je zakončen decentním křídlem. Protože se toto řešení dotklo proudění vzduchu k osmiválcovému motoru, navrhlo Ferrari nové nádechy v zadních blatnících, zaručující bezproblémové chlazení. Motor jinak zůstal nezměněn a pořád se jedná o atmosférický plněný vidlicový osmiválec o objemu 4.5 litru, který nabízí 605 koní, přenášených na zadní kola skrze sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku.

Nikdo z nás si asi neumí dost dobře představit, kolik peněz musela tahle sranda, kterou pro jediného zákazníka speciálně navrhlo designové studio Ferrari Styling Center, vlastně stát. Brit, který si auto objednal, si přeje být nejmenován a tak o něm víme snad jen to, že mu závidíme.